Anoreksja – przyczyny i leczenie

lekarze specjaliści > Anoreksja > Anoreksja – przyczyny i leczenie

Specjaliści Radzą

Anoreksja – przyczyny i leczenie

anoreksja symptomy i leczenie

Anoreksja jest chorobą dotykającą głownie młode dziewczęta pomiędzy 12 i 25 rokiem życia. Anoreksja spowodowana jest różnorodnymi czynnikami. Dlatego też rodzice powinni obserwować swoje dziecko i reagować gdy dzieje się z nim coś niedobrego.

Anoreksja jest chorobą dotykającą głownie młode dziewczęta pomiędzy 12 i 25 rokiem życia. Anoreksja spowodowana jest różnorodnymi czynnikami. Dlatego też rodzice powinni obserwować swoje dziecko i reagować gdy dzieje się z nim coś niedobrego. Często dzieje się tak, że dziecko może cierpieć na depresję, która może przerodzić się w anoreksję. Anoreksja często rozpoczyna się od zwykłego odchudzania się a kończy na rygorystycznym ograniczeniu jedzenia, skrupulatnego odmierzania porcji. Anoreksja powoduje, że osoba chora ma obsesję na punkcie swojej wagi i przez to często się waży, unika jedzenia przy innych. Anoreksja może także dawać objawy fizyczne takie jak anemia czy poważne osłabienie serca. Anoreksja odkryta w odpowiednim momencie, może być skutecznie leczona. Jednak tak, jak w przypadku depresji, należy wystrzegać się środowisk mających negatywny wpływ i poddawać się kontroli lekarskiej, do końca życia. Leczenie anoreksji zazwyczaj doprowadza organizm do odpowiedniego stanu, czyli takiego, w którym jest w mocy prawidłowo funkcjonować. Nieleczona anoreksja jest chorobą śmiertelną. Anoreksja może skończyć się śmiercią z wycieńczenia, ustaniem akcji serca, zawałem serca, bądź samobójstwem. W najlepszym wypadku anoreksja może doprowadzić jedynie do zachwiania funkcji życiowych, skrajnego wycieńczenia czy zaniku menstruacji.

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl