Anoreksja – jakie są konsekwencje tej choroby ?

lekarze specjaliści > Anoreksja – jakie są konsekwencje tej choroby ?

lekarzespecjaliści

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega anoreksja i jaki są jej przyczyny ?

[więcej]

Anoreksja – jakie są konsekwencje tej choroby ?

[więcej]

Anoreksja – jak wygląda dieta w tej chorobie ?

[więcej]

Anoreksja - jak rozpoznać osobę chorą?

[więcej]

Czy anoreksja jest chorobą?

[więcej]

Jak leczona jest anoreksja?

[więcej]

Anoreksja

Anoreksja – jakie są konsekwencje tej choroby ?

Anoreksja pozostawia swój ślad nie tylko w ciele chorego, ale również w psychice. Anoreksja to choroba, która wyniszcza cała organizm, następuje utrata tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz pojawia się hipotermia. Zaburzenia związane z układem krążenia i serca to między innymi obniżone ciśnienie krwi ( omdlenia, zawory głowy), wzrost poziomu cholesterolu i zaburzenia rytmu serca. Zaburzenia układu pokarmowego następują na skutek niedoboru minerałów. Występują bóle brzucha, wzdęcia i zaparcia. Spada poziom hormonów, które odpowiedzialne są za system rozrodczy. Występują również zaburzenia związane z wypadaniem i łamliwością włosów oraz wysuszeniem skóry. Zmiany, które występują w układzie kostnym powodują ostepenię, która powoduje utratę minerałów budujących kości. Zaburzenia związane z psychiką zaczynają się od uszkodzenia nerwów oraz tkanki mózgowej. Chory odczuwa rozdrażnienie i apatię, co może doprowadzić do samobójstwa.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl