Anoreksja - jak rozpoznać osobę chorą?

lekarze specjaliści > Anoreksja - jak rozpoznać osobę chorą?

lekarzespecjaliści

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega anoreksja i jaki są jej przyczyny ?

[więcej]

Anoreksja – jakie są konsekwencje tej choroby ?

[więcej]

Anoreksja – jak wygląda dieta w tej chorobie ?

[więcej]

Anoreksja - jak rozpoznać osobę chorą?

[więcej]

Czy anoreksja jest chorobą?

[więcej]

Jak leczona jest anoreksja?

[więcej]

Anoreksja

Anoreksja - jak rozpoznać osobę chorą?

Osoba chora na anoreksję zwykle mają bardzo szczupłe, kościste i wyniszczone ciało, ostre rysy twarzy, brak tkanki tłuszczowej, suchą skórę, która pokryta jest meszkiem. Dodatkowo też następują zmiany w psychice, osoby takie unikają nowych znajomości, odsuwają się od przyjaciół, często są nadmiernie ambitne, mają zwykle niską samoocenę i częste stany depresyjne. Osoba chora na anoreksję mimo znacznego wyniszczenia przez cały czas uważa, że jest gruba. Cechą charakterystyczną jest także odczuwają brak apetytu i wstręt przed jedzeniem, obsesyjny strach przed przytyciem, jeżeli już spożywają pokarmy to niskokaloryczne oraz w niewielkich ilościach. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć masę ciała to intensywnie wykonują ćwiczenia fizyczne, stosują środki przeczyszczające i moczopędne. Osoba cierpiąca na anoreksję bardzo nerwowo reaguje na wszelkie próby zagadnięcia o chorobę.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl